Menu Zamknij

Big bag 1m3 - budowa i zastosowanie

Dodano2022-12-23 Wyswietle13120Przeczytasz wPrzeczytasz w mniej niż 3 minuty.
ocena: 5 z 1 głosów. Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!
Big bag 1m3 - budowa i zastosowanie
Przechowywanie oraz wewnętrzny i zewnętrzny transport różnych materiałów budowlanych, w tym także odpadów, to dla firm remontowo-budowlanych bardzo duży kłopot. Odpadków nie można wyrzucić do zwykłego kosza, trzeba je bowiem zutylizować, a materiały, aby dotarły na miejsce w nienaruszonym stanie, powinno się transportować w optymalnych warunkach.
big bag

Dotychczas stawiano na zwykłe palety, teraz jednak coraz częściej wybierane są big bagi, pojedyncze i wysoce odporne worki wykonane z polipropylenu. Akcesoria te stały się poniekąd transportową rewolucją. Z czego ona jednak wynika? Jak się okazuje, z wielu różnych zalet oraz setek zastosowań.

Big bag - co to jest i do czego służy we współczesnym budownictwie?

Big bagi to stosunkowo duże worki w kształcie sześcianu, wykonane w całości z polipropylenu, surowca, który zachwyca przede wszystkim odpornością na żucie. Materiał ten jest bowiem w praktyce całkowicie odporny na większość uszkodzeń, w tym na zadrapania oraz rozerwanie, a także na działanie kwasów, smarów, olejów czy innych substancji żrących, nawet rozpuszczalników.

W budowie wyróżniamy przede wszystkim dno, ściany boczne oraz uchwyty boczne. Góra może być otwarta, dzięki czemu do wnętrza jest bardzo łatwy dostęp lub wyposażona w lej zasypowy, przez który można do wnętrza wsypać różne materiały sypkie. Dno z kolei może być wykonane z jednej płachty materiału lub wyposażone w lej wysypowy, przez który można - analogicznie do zasypowego - wysypać z wnętrza surowiec w odpowiednim miejscu. Góra i dół mogą być wyposażone także fartuchy lub klapy zamykające, które mogą, zależnie od zastosowania, stanowić lepsze rozwiązanie niż np. leje lub otwarta przestrzeń.

Uchwyty nośne to pętle wykonane z jednego kawałka materiału, przymocowane do konstrukcji worka na prawie całej jego długości. Dzięki uchwytom można przenosić całkowicie obciążony worek (nawet 2000 kilogramowym ładunkiem!) po gospodarstwie rolnym lub placu budowy za pomocą koparki  bądź koparko-ładowarki.

Największe zalety big bagów - dlaczego cieszą się aż tak dużą popularnością?

Każdy big bag ma zalety wynikające przede wszystkim z jego konstrukcji. Wszystkie mają ogromne znaczenie dla końcowego użytkownika oraz firmy, dlatego warto je poznać jeszcze przed zakupem:

  • Ogromna wytrzymałość - big-bag wielkogabarytowy wykorzystuje się do transportowania nawet 2-tonowych materiałów! To możliwe wyłącznie dzięki precyzyjnie zaprojektowanej konstrukcji opartej na wielu wzmocnieniach oraz zastosowaniu w procesie produkcji niezwykle mocnego polipropylenu.
  • Niska masa własna - big bagi, w przeciwieństwie do wielu innych środków transportu i magazynowania, cechują się bardzo niską wagą własną, gdyż tak naprawdę ważą tyle, co zwykłe, lecz kilkukrotnie większe siatki zakupowe. Zaletą, która wiąże się bezpośrednio z niską masą, są także niewielkie wymiary zewnętrzne, dzięki którym worek można przechowywać złożony w nawet niewielkich warsztatach.
  • Ekologia - większość big bagów można używać wielokrotnie. Wystarczy obejrzeć worek po jego użytkowaniu w poszukiwaniu dziur, przetarć oraz naderwań.

Gdzie najczęściej wykorzystuje się big bagi?

Big bagi mają wiele zastosowań w praktycznie każdej dziedzinie przemysłu. Akcesoria te sprawdzą się między innymi do transportu piasku oraz żwiru i innych materiałów sypkich, kostki brukowej oraz niewielkich kamieni czy nawet małych elementów drewnianych. Ponadto wielu rolników wykorzystuje je do transportu paszy, zbóż, ziemi czy różnego typu preparatów dla zwierząt. Big bagi sprawdzą się znakomicie także do odpadków, gdyż stanowią doskonałą alternatywę dla kontenerów, których wynajem może kosztować nawet 1000 zł za jedną dobę.

Informacja handlowa, dodano: 2022-12-23


Komentarze, opinie o big bag 1m3 - budowa i zastosowanie