Hydroizolacje natryskowe - wydajny sposób hydroizolacji

Popularne materiały do hydroizolacji natryskowej
Pianka PUR
W przypadku hydroizolacji dachów płaskich, coraz częściej stosuje się piankę PUR nakładaną metodą natryskową. Pianka ta posiada strukturę zamknięto-komórkową, która zapewnia wodoodporność oraz doskonałą izolację termiczną. Dzięki większości zamkniętych komórek wypełnionych powietrzem, warstwa pianki o niewielkiej grubości jest w stanie skutecznie izolować powierzchnię. Co więcej, efekt izolacji można dostosować do indywidualnych potrzeb poprzez zwiększenie lub zmniejszenie grubości warstwy pianki. Należy jednak pamiętać, że powłoka hydroizolacyjna z pianki PUR wymaga dodatkowej ochrony przed szkodliwym promieniowaniem UV.
Guma w płynie
Innym popularnym sposobem hydroizolacji dachów jest stosowanie gumy w płynie. To środek odporny na promieniowanie UV, który skutecznie chroni przed wodą. Guma cechuje się dużą elastycznością i przyczepnością, dzięki czemu nadaje się do izolacji dachów, fundamentów i balkonów. Ponadto, może być stosowana do szybkich napraw przecieków na dachu. Podobnie jak pianka PUR, tworzy jednolitą powłokę, która eliminuje ryzyko pęknięć i uszkodzeń mechanicznych.
Duosil
System Duosil to połączenie warstw pianki PUR oraz gumy w płynie, które zapewniają podwójną ochronę i długotrwałą szczelność. Dodatkowo często stosuje się trzecią warstwę dekoracyjno-ochronną, która odbija światło słoneczne i obniża temperaturę. Taka metoda hydroizolacji dachów gwarantuje skuteczność i długotrwałą ochronę. Więcej o systemie Duosil oraz hydroizolacjach natryskowych można dowiedzieć się na stronie dach-service.pl.
Do hydroizolacji natryskowej można stosować różne rodzaje materiałów izolacyjnych, w zależności od potrzeb i specyfikacji danego projektu. Dlatego też, przed przystąpieniem do prac izolacyjnych, warto skonsultować się ze specjalistą, który pomoże dobrać odpowiednie materiały i technologię hydroizolacji.
Informacja handlowa, dodano: 2023-04-08
Komentarze, opinie o hydroizolacje natryskowe - wydajny sposób hydroizolacji
Ocieplanie poddasza - jak unikać najczęstszych błędów?
Właściwa izolacja poddasza może obniżyć rachunki za ogrzewanie i ograniczyć ucieczkę ciepła nawet o 30%. Mimo to wielu inwestorów odkłada te prace na później lub ...







