Montaż zmiękczacza wody w kuchni - o czym pamiętać?

Kamień kotłowy osadza się na wewnętrznych częściach, np. pralek i zmywarek, doprowadzając do awarii. Praktyczne zmiękczacze niwelują twardość cieczy oraz poprawiają smak i zapach wody. O czym pamiętać, montując zmiękczacz w kuchni?
Proces zmiękczania wody
Twarda woda zawiera zbyt duże ilości wapnia oraz magnezu, przez co wytrąca się z niej charakterystyczny, białawy nalot, który ma negatywny wpływ na stan urządzeń AGD, naczyń oraz skóry. Co więcej, detergenty dużo gorzej pienią się w twardej wodzie, co doprowadza do konieczności częstszego zakupu środków czyszczących oraz kosmetyków.
Funkcjonalny zmiękczacz usuwa twardość wody. Proces ten polega na zmiękczaniu jonowymiennym. Kationy wapnia oraz magnezu wymieniane są na neutralne kationy sodu. Surowa ciecz przepływa przez złoże jonowymienne i w ten sposób oczyszcza się.
Jak zamontować zmiękczacz?
Montaż funkcjonalnego zmiękczacza nie należy do najtrudniejszych. Wystarczy zapoznać się z instrukcją obsługi i podłączyć sprzęt według zawartych w niej wskazówek. Z powodzeniem można tę czynność wykonać samodzielnie, gdyż nie wymaga ona specjalistycznych umiejętności. Co ważne, przed przystąpieniem do prac, warto jednak przeczytać kilka przydatnych informacji, które ułatwią to zadanie.
O czym pamiętać?
Odprowadzenie popłuczyn - w momencie regeneracji żywicy jonowymiennej, zmiękczacz odrzuca popłuczyny do ścieku. Urządzenie musi zatem zostać podłączone do rur biegnących do kanalizacji, np. do odpływu z umywalki, pralki, czy bezpośrednio do rury kanalizacyjnej.
- Ogrzewane pomieszczenie - w pokoju powinno być ciepło, temperatura powietrza nie może spaść poniżej 10C.
- Dostęp do energii elektrycznej - choć wydaje się to oczywiste, nie należy zapominać, że zmiękczacz musi mieć dostęp do prądu, aby mógł pracować.
- Montaż filtra wstępnego - przed odkamieniaczem warto zamontować narurowy filtr wstępnego czyszczenia. Dzięki temu do zmiękczacza nie przedostaną się drobne zanieczyszczenia, typu żwir, piasek, itp.
- Ciśnienie wody w instalacji - aby zamontowany zmiękczacz prawidłowo funkcjonował, musi ono wynosić od 2 do 8,6 barów.
Nowoczesne zmiękczacze od Technika Wody
Chcąc nabyć sprawdzony zmiękczacz wody, warto zdecydować się na ofertę firmy Technika Wody. W asortymencie znajdują się nowoczesne urządzenia świetnie radzące sobie z usuwaniem nadmiaru wapnia i magnezu, marek, takich jak np.: Water Technic, Hydro, Hydreco, Pro Carbon. Do każdego zmiękczacza dołączana jest czytelna instrukcja montażu i obsługi, ułatwiająca samodzielne podłączenie sprzętu w kuchni.
Montaż praktycznego zmiękczacza wody nie jest trudną czynnością! Wystarczy podążać za wskazówkami zawartymi w instrukcji, by móc samodzielnie go podłączyć oraz uruchomić. Planując montaż, należy jednak pamiętać, że urządzenie musi mieć dostęp do energii elektrycznej, aby mogło działać, a także zostać podłączone do rur, biegnących do kanalizacji. Chcąc korzystać z wysokojakościowego zmiękczacza, warto nabyć urządzenia od firmy Technika Wody.
Informacja handlowa, dodano: 2022-09-27
Komentarze, opinie o montaż zmiękczacza wody w kuchni - o czym pamiętać?
Zielone akcenty w kuchni
Zieleń wprowadza do wnętrza harmonię i naturalny spokój. W kuchni, która jest często centrum domowej aktywności, pozwala uzyskać niebanalne efekty dekoracyjne, wnosząc ...







