Zgrzewarki wysokiej częstotliwości

Zgrzewanie wysoką częstotliwością to inaczej łączenie materiałów za pomocą energii o wysokich częstotliwościach w postaci pola elektromagnetycznego oraz docisku łączonego materiału. Energia ta jest wytwarzana przez generator. To właśnie energia elektryczna wywołuje ruch cząsteczek w środku łączonego materiału, co sprawia tkanina, w ten sposób staje się miększa i mniej oporna na proces łączenia. Ciepło jest dostarczane tylko wewnątrz materiału, co sprawia, że cała procedura jest bezpieczna. Po wychłodzeniu zgrzewanej powierzchni, materiał nadal znajduje się pod naciskiem, tworząc tym samym zgrzew. Zgrzew ten jest zwykle kilkukrotnie mocniejszy i wytrzymalszy na czynniki zewnętrzne niż otaczający go materiał. Na efekt zgrzewania wpływ mają następujące czynniki:
- Nacisk
- Moc zgrzewania
- Czas zgrzewania.
- Czas chłodzenia.
Materiałem, który najczęściej uczestniczy w procesie zgrzewania wysoką częstotliwością, jest PCV (polichlorek winylu) nazywany również winylem i poliuretanem. Materiał też może być zarówno grubszy, jak i cieńszy, a także powlekany lub zbrojony. Może być równie różnokolorowy lub bezbarwny.
Dlaczego zgrzewanie HF?
Zgrzewanie za pomocą wysokiej częstotliwości w przypadku łączenia PVC i PU jest najlepszą metodą w porównaniu do innych technologii. Zgrzew wykonany tą metodą jest zdecydowanie mocniejszy od zgrzewów wykonanych za pomocą gorącego powietrza, klina, czy metodą impulsową.
Zalety zgrzewania wysoką częstotliwością
- Prosta i skuteczna technologia
- Mocne i wytrzymałe zgrzewy
- Zgrzewy hermetyczne wodo- i gazoszczelne
- Możliwość zgrzewania kilku warstw jednocześnie
- Przyjazne środowisku
W jakich branżach mamy do czynienia, że zgrzewarkami wysokiej częstotliwości?
Zgrzewarki w.cz. na podstawie energii elektrycznej łączą poszczególne materiały, co jest szczególnie istotne w przypadku obróbki tworzyw sztucznych. Zgrzewarki są również wykorzystywane w różnorodnych gałęziach sektora przemysłowego w tym między innymi w sektorze medycznym, motoryzacyjnym, wojskowym, rozrywkowym, czy energetycznym. Dodatkowo zgrzewarki są wykorzystywane w produkcji osłon w tym plandek oraz namiotów. Zgrzewanie pojemnościowe sprawdza się również w przypadku materiałów termoplastycznych, tekstylnych, obuwniczych oraz dekoracyjnych, czy galanteryjnych.
Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie zgrzewarki w.cz.?
Poza atrakcyjną ceną, szybkim terminem wykonania oraz możliwością dostosowania parametrów do założeń odbiorcy, warto zwrócić uwagę, czy wybrana przez nas maszyna jest konstrukcyjnie zoptymalizowana w sposób, który sprawia, że jest ona dopasowana do aktualnych potrzeb rynku, a także ciągle się zmieniającej gamy obsługiwanych materiałów. To właśnie przekłada się na jej efektywność oraz sprawność działania, a także na bezpieczeństwo pracowników zajmujących się obsługą maszyny.
Informacja handlowa, dodano: 2022-04-25
Komentarze, opinie o zgrzewarki wysokiej częstotliwości
Czym są przewierty sterowane i jakie są zalety tej metody
Przewierty sterowane to nowoczesna metoda bezwykopowej instalacji infrastruktury podziemnej, która znacząco usprawnia prace budowlane. Dzięki niej możliwe jest tworzenie ...







